O pohár prezidenta SKGA 2019

O pohár prezidenta SKGA 2019

V piatok sa na ihrisku v Skalici uskutočnil Prezidentský pohár 2019 – Majstrovstvá Slovenska klubových družstiev juniorov. 

Do bojov o titul sme postavili ako jediný klub dva tímy: 

Golf Trnava 1 v zložení Václav Švub ml., Tomáš Šmiček ml., Laura Póšová a Vivien Vranková

Golf Trnava 2 v zložení Simon Novotný, Tomáš Ravas, Marek Choma a Adam Labanc

Ráno hlavný rozhodca turnaja vyžreboval poradie tímov pre nasadenie do zápasov a rozloženie na jamkách (štartovalo sa kanonom). Trnava 1 nastúpila proti tím z Trenčína a Trnava 2 proti hráčom z GC Welten.

Prvý tím nepripustil žiadnu drámu a všetky 3 zápasy (2x singles, 1x forusome) vyhral vysokým náskokom: Václav Švub ml. vyhral svoj single o 8 jamiek. Tomáš Šmiček ml. vyhral o 10 jamiek a Laura Póšová s Vivien Vrankovou vyhrali foursome o 8 jamiek. Tím si pripísal do celkového hodnotenia 3 body a čakal ako dopadnú ostatné zápasy. 

Tímu 2 vylosovali náročnejšieho súpera GC Welten. Všetci hráči bojovali takmer do konca a zbierali cenné skúsenosti. Tomáš Ravas prehral svoj zápas po bojovnom výkone na 17. jamke o dve jamky, Simon Novotný prehral na 16. jamke o štyri jamky. Najväčšiu radosť mali Marek Choma s Adamom Labancom, ktorí po tuhom boji porazili dvojicu z Weltenu na 18. jamke a pomohli tímu 1, nakoľko eliminovali jedného súpera.

Po odohraní všetkých zápasov bol stav nasledovný:

3 body Golf Trnava 1

3 body GC Penati

2 body GC Welten 

2 body GC Borša

1 bod Golf Trnava 2

1 bod GC Skalica 

0 bodov GC Pegas

0 bodov GK Trenčín

Naším súperom v play off, do ktorého každý tím nominoval 1 hráča sa stal GC Penati. Za nás nastúpil Tomáš Šmiček ml. za Penati Tobias Munk. Po výborných drajvoch nasledovali druhé rany Tomášovi sa podaril chip na 1 meter od jamky. Súper skončil na opačnej strane greenu ako bola vlajka a čakal ho dlhý pat dolu kopcom. Dlhý pat zahral výborne avšak loptička neskočila v jamke. Nasledoval pat nášho Tomáša, ktorý nepodcenil sklon greenu a loptičku chladnokrvne trafil do jamky a jamku vyhral po čom vypukla radosť celého trnavského tímu, ktorý sa teší zo zisku PREZIDENTSKÉHO POHÁRA ZA ROK 2019 !!!!!!!!!!!

XFGY2948
TIDW4592

Majstrovstvá Slovenska žiakov do 12 a 14 rokov

V sobotu a v nedeľu sa konali na ihrisku v Skalici majstrovstvá Slovenska žiakov do 12 a 14 rokov. 

Jednu tretinu zo všetkých prihlásených tvorili naši hráči. Turnaj sa hral na dve kolá a víťazom sa stal hráč s najnižším skóre. Mali sme zastúpenie vo všetkých kategóriách:

 

V kategórii Žiaci U14 nás reprezentovali Simon Novotný (178 rán, konečné 7. miesto),Tomáš Ravas (182 rán, konečné 8. miesto) a Ondrej Karlubík (196 rán, konečné 9. miesto).  

Žiačky U14 – Vivien Vranková (172 rán, konečné 4. miesto)

 

Najviac radosti nám priniesli naši juinori v kategórii žiaci U12 – Tomáš Šmiček ml. po kolách 68 (-4) rán a 68 (-4) rán získal majstrovský titul a tretie miesto s celkovým výsledkom 180 rán obsadil Jakub Pollák, na štvrtom mieste skončil Adam Labanc (181 rán) a piaty bol Marek Choma (186 rán)

V kategóri žiačky U12 sa s výsledkom 162 rán stala majsterkou Slovenska naša Laura Póšová

 

VÍŤAZOM GRATULUJEME A VŠETKÝM HRÁČOM ĎAKUJEME ZA VZORNÚ REPREZENTÁCIU KLUBU.

 

VEĽKÁ VĎAKA PATRÍ AJ KLUBOVÝM TRÉNEROM (SVEN & HROM) ZA SYSTEMATICKÚ A SVEDOMITÚ PRÁCU POČAS CELEJ SEZÓNY!

Prihláste sa na odber noviniek

Buďte vždy informovaní o dianí v Golf Trnava.